Marţi, 8 martie 2016, elevii clasei a II-a B, împreună cu doamna prof. Luluşan Alina, au invitat la şcoală, ca în fiecare an, mamele şi bunicile. Întâlnirea şi activităţile desfăşurate au fost foarte emoţionante, iar la sfârşit copiii le-au oferit, celor mai iubite fiinţe, cadouri confecţionate de ei. Fiecare a dorit să îi arate mamei sau bunicii cât de mult o preţuieşte, atât prin cântec, cât şi prin gesturi.
LA MULŢI ANI, IUBITĂ MAMĂ!
![IMG_0565](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_196c9be289761061cd66c846c4dfed18.jpg)
![IMG_0566](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_a062f7ba8dc9fa9b03a327ff6903e0e1.jpg)
![IMG_0571](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_8d391f6c6e4b6b7d7d58333e9f3abe3d.jpg)
![IMG_0572](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_23c3a40315e98f7047f663502fc0be40.jpg)
![IMG_0575](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_3b5a5a648b49456befff197b66966ff9.jpg)
![IMG_0577](https://www.liceulcurtici.ro/wp-content/uploads/ewpt_cache/366x0_100_1_c_FFFFFF_2731157cedc381090ca139fd6c3d9d26.jpg)